Donar sang, donar vida

El dimarts 25 d’abril, de 15h a 20h, la nostra escola va estar oberta de bat a bat. Com cada any, el nostre centre va col·laborar amb el Banc de Sang per ajudar a mantenir un nivell estable les seves reserves. La sang és un bé de vida molt curta per això es necessiten donacions de manera continua al llarg de tot l’any. Els alumnes de primer d’ESO han estat treballant a fons tot els aspectes derivats de la sang. Des de quina importància té i quina funció realitza dins del nostre cos a com treballa el Banc de Sang i quina és la rellevància d’aquest organisme en la nostra societat.

Aquesta tasca ha durat més de tres mesos i, finalment, ahir van poder posar en pràctica tot el que havien aprés fent tasques de difusió i suport en la campanya de donació de sang. Moltes gràcies a tots i totes els que ahir us vau acostar a la nostra escola.